Polskie lasy pełne tajemnic i obezwładniające łąki, kuszące niezbadanym… A wśród nich aromatyczne zioła, posiadające niemal czarodziejskie właściwości. Lecznicze cechy ziół z powodzeniem wykorzystywane są już od pokoleń. Bez wątpienia wpływają na to rezultaty, jakie na przestrzeni lat przynosiły zioła w związku z różnorodnymi schorzeniami i stanami chorobowymi.
Ziołolecznictwo uznawane jest za jedną z metod medycyny klasycznej; korzysta z zasobów surowców naturalnych, czerpiąc z roślin wszystko, co najlepsze.
Pięknym aspektem ziołolecznictwa jest możliwość samodzielnego pozyskiwania składników do przygotowywania wywarów. Warto robić to w miejscach znajdujących się z dala od dróg i pól uprawnych, by uniknąć ewentualnych zanieczyszczeń.
Ze względu na sposób użytkowania rośliny zielarskie dzielimy na lecznicze, przyprawowe i olejkodajne. Część z nich może cechować się właściwościami leczniczymi, a przy okazji dostarczać olejków eterycznych i znaleźć swoje zastosowanie jako kuchenna przyprawa. Ot, magia ziół. ;)
Naturalne metody leczenia, przeprowadzane za pomocą ziół, będą wspierać zwalczanie cholesterolu i trądziku, pozytywnie wpłyną na wątrobę i nadciśnienie, a dodatkowo zadziałają uspokajająco. To wszystko dzięki ich licznym właściwościom: bakteriobójczym i grzybobójczym, przeciwzapalnym, przeciwgrzybicznym, nawilżającym, uspokajającym i antystresowym, antyseptycznym, moczopędnym, antyutleniającym, detoksykującym i regenerującym.
Prócz zbawiennego działania, zioła wyglądają naprawdę genialnie. Pamiętaj o tym, planując design swojego balkonu lub ogródka!
0 Komentarze