Zioła szwedzkie to mieszanka 11 roślin wykorzystywana zewnętrznie do nacierania lub wewnętrznie jako nalewka przygotowana z ziół. W medycynie naturalnej ta unikalna kompozycja uważana jest za panaceum, jako że znajduje swoje zastosowanie w procesie wspomagania leczenia wielu chorób. Nierzadko wykorzystuje się ją również profilaktycznie. Co zawierają w swoim składzie zioła szwedzkie? Na co pomagają? Zapraszamy do zapoznania się z preparatem, którego receptura sięga XVII wieku.
Zioła szwedzkie – co znajdziemy w ich składzie?
Autorstwo receptury ziół szwedzkich przypisywane jest szwedzkiemu, XVII-wiecznemu lekarzowi, Klausowi Samstowi, choć jej spopularyzowanie zawdzięczamy Marii Treben – austriackiej zielarce z XX wieku. W oryginalnej formule znajdziemy piołun (lub aloes), kurkumę, mirrę, szafran, mannę, senes, korzeń dziewięćsiłu i arcydzięgla, rzewień (rabarbar), kamforę, a także teriak.
Dla uzyskania optymalnego działania składniki powinny występować w odpowiednich proporcjach. Do tego szczególną wagę przykłada się w Mojej Zielarni, która oferuje produkty pochodzące od sprawdzonych producentów. Warto zwrócić uwagę na fakt, że niekiedy oryginalny skład ziół szwedzkich bywa modyfikowany. Robi się tak w celu uzyskania pożądanych właściwości naparu, nalewki bądź maści, które zawsze wykazują jednak wielokierunkowe działanie.
Zioła szwedzkie – na co pomagają?
Za prawdziwe panaceum w medycynie naturalnej uważa się zioła szwedzkie. Na co pomagają? Lista chorób, w których leczeniu mieszanka ta sprawdza się doskonale w roli wspomagającej, jest niewątpliwie długa.
Zioła szwedzkie stosuje się wewnętrznie w celu łagodzenia objawów gorączki, migreny, problemów żołądkowych, infekcji grzybiczych i pasożytniczych czy bólów miesiączkowych. Z powodzeniem można je również wykorzystywać zewnętrznie w przypadku oparzeń, odmrożeń, trądziku, blizn oraz wysypek. Sprawdzają się także wówczas, gdy doskwierają nam bóle reumatyczne.
Zioła szwedzkie można więc pić, stosować w postaci okładów lub nacierać nimi zmienione chorobowo miejsca. Nie bez znaczenia jest również fakt, że pomagają wzmocnić organizm w przebiegu wielu różnych schorzeń - także nowotworowych oraz psychicznych.
Zioła szwedzkie – działanie poszczególnych składników
Z czego wynika tak uniwersalne zastosowanie mieszanki, jaką są zioła szwedzkie? Działanie poszczególnych składników receptury pozwala zauważyć kompleksowy wpływ na pracę organizmu, zdrowie oraz samopoczucie.
Piołun usprawnia pracę układu pokarmowego, aloes działa przeciwzapalnie i detoksykująco, kurkuma oczyszcza organizm, mirra walczy z grzybami oraz bakteriami, senes poprawia perystaltykę jelit, dziewięćsił wykazuje działanie moczopędne, a także pobudza do pracy gruczoły potowe, natomiast arcydzięgiel uspokaja i wspiera układ pokarmowy. Korzeń rabarbaru łagodzi stany zapalne oraz działa przeciwbólowo, kamfora znajduje swoje zastosowanie przy bólach stawów czy reumatycznych, szafran obniża ciśnienie, a teriak dba o naszą odporność, obniża gorączkę, a także uspokaja.
Nic więc dziwnego, że zioła szwedzkie wykorzystuje się we wspomaganiu leczenia wielu chorób, a także profilaktycznie, w celu wzmocnienia organizmu.
Zioła szwedzkie – jak długo stosować?
W przypadku chęci stosowania preparatów ziołowych zawsze należy skonsultować się z lekarzem. Warto bowiem pamiętać, że ich składniki mogą niekiedy wchodzić w niepożądane interakcje z lekami lub wykazać negatywny wpływ w obliczu niektórych schorzeń. Od stosowania ziół szwedzkich powinny powstrzymać się między innymi kobiety aktualnie miesiączkujące lub będące w ciąży, alergicy, a także osoby cierpiące na marskość wątroby oraz niewydolność jelit.
W ofercie Mojej Zielarni można znaleźć wysokiej jakości zioła szwedzkie. Jak długo stosować i w jakiej dawce – te kwestie należy zawsze ustalić z lekarzem, który wykluczy ewentualne przeciwwskazania oraz pomoże czerpać ze stosowania mieszanki jak najwięcej korzyści.
Zachęcamy do sięgania po preparaty o znanym składzie, pochodzące z zaufanych źródeł – Moja Zielarnia funkcjonuje pod nadzorem farmaceutycznym, dlatego wszystkie oferowane przez nią produkty wyróżniają się wysoką jakością.
Sprawdź również: http://human-nutrition-environment.edu.pl/
0 Komentarze