Moczenie nóg jako sposób na przeziębienie.
Przeziębienie to dolegliwość dotykająca zwłaszcza górne drogi oddechowe spowodowana infekcją wirusową. Jako, że u jego podłoża może leżeć aż ponad dwieście różnych rodzajów wirusów, nie ma jednego skutecznego leku zwalczającego wspomniany problem. Często lekarze zalecają po prostu wyleżenie kłopotu w łóżku, wygrzanie się i porządne odpoczęcie. Jednak już nasze babcie wiedziały, że można nieco rozszerzyć ten wachlarz możliwości o chociażby przeziębienie moczenie nóg. Co ono daje? Jakie kąpiele są tu najbardziej zalecane? Zdradzamy wszystkie najważniejsze tajniki!
Moczenie nóg w soli na przeziębienie
Już sama ciepła kąpiel bez żadnych dodatków ogrzewa, pobudza krążenie, rozluźnia mięśnie i sprawia, że jesteśmy o wiele bardziej zrelaksowani. A to bez wątpienia służy procesowi zdrowienia. Jeśli jednak do kompletu dodamy sól do moczenia nóg na przeziębienie, zyskamy dodatkowe właściwości oczyszczające, odkażające, antyseptyczne i antybakteryjne. Ale to nie wszystko: nasza skóra po takim zabiegu będzie miękka, wolna od zrogowaceń i posiadająca mniejsze ryzyko złapania infekcji grzybiczych.
Na przeziębienie moczenie nóg w wodzie z solą wykonujemy dodając jedną-dwie łyżeczki soli na każdy litr ciepłej wody. Może być to zwykła sól kuchenna, ale też sól himalajska, morska, epsom czy specjalistyczny preparat z solą i dodatkowymi składnikami odżywczymi. Kąpiel nie powinna trwać krócej niż piętnaście minut.
Moczenie nóg w imbirze na przeziębienie
Imbir to roślina bardzo dobrze znana w medycynie naturalnej. Doceniana jest ona zwłaszcza za właściwości zmniejszające stany zapalne, zwiększające potliwość organizmu, pomagające w pozbywaniu się toksyn z ciała oraz odkażające i bakteriobójcze. Równie ważne jest także to, że napar z imbiru na przeziębienie wzmacnia cały organizm i pomaga zwalczać wirusy go atakujące.
Aby przygotować imbirową kąpiel należy jedną dużą łyżkę startego imbiru zalać dwoma litrami wrzącej wody. Zostawiamy napar na kilka minut by nabrał odpowiedniej mocy. Następnie dolewamy do niego chłodną wodę w ilości takiej, by uzyskać efekt ciepłej, ale nie gorącej kąpieli. Nogi moczymy w nim również przez około kwadrans.
Moczenie nóg w gorczycy na przeziębienie
Gorczyca jest dużo mniej znana jeśli chodzi o walkę z przeziębieniem. Jednak zupełnie niesłusznie. Jej ziarna wykazują bowiem świetne właściwości rozgrzewające, przeciwzapalne, przeciwbólowe i zwalczające szkodliwe drobnoustroje. Wszystkie te cechy są niezwykle ważne w przypadku chęci pozbycia się omawianej dolegliwości.
Kąpiel nóg w gorczycy na przeziębienie wykonujemy wsypując do miski dwie duże łyżki sproszkowanej gorczycy i zalewając je pięcioma litrami wrzątku. Zostawiamy napar do naciągnięcia na 10-15 minut co jakiś czas go mieszając. Po tym czasie dolewamy letniej wody i moczymy nogi przez kwadrans.
Artykuł partnera
0 Komentarze