Łuszczyca skóry głowy jest chorobą przewlekłą i zapalną. Niestety nie można jej wyleczyć, natomiast można sprawić, że dolegliwości nie będą uciążliwe, a symptomy widoczne. Kluczowe znaczenie ma tutaj odpowiednia pielęgnacja, a dokładnie wybór szamponu.
Jak leczyć łuszczycę skóry głowy?
Na skórze osób chorujących na łuszczycę skóry głowy pojawiają się łuskowate plamy, które często są wybrzuszone. Naskórek jest bardzo przesuszony. Pojawia się też pieczenie oraz świąd. Konsekwencją tego mogą być stany zapalne, a nawet wypadanie włosów. Trzeba wiedzieć, że leczenie łuszczycy powinny odbywać się u lekarza dermatologa. W zaawansowanej postaci choroby najlepiej sprawdzą się leki złuszczające, które usuwają białą łuskę. Najczęściej stosuje się leki zawierające kwas salicylowy, który ma działanie przeciwbakteryjne, ale też przeciwzapalne. Łagodzi podrażnienia, powoduje też złuszczanie naskórka. Ale skuteczne są też szampony na łuszczycę. Bez problemu możecie znaleźć dobry szampon przeciw łuszczycy bez recepty. Warto zwrócić uwagę na składniki szamponu na łuszczycę. W jego składzie nie powinno zabraknąć ekstraktu z wierzbówki kiprzycy, która leczy choroby o podłożu autoimmunologicznym takie jak łuszczyca. Zapobiega nadmiernemu łuszczeniu się naskórka, a także działa odkażająco. W kosmetykach warto szukać też ekstraktu z wierzby białej, która usuwa zrogowaciały naskórek, doskonale oczyszcza, a przy tym działa bakteriobójczo.
Szampon siarkowy - dlaczego to dobry wybór?
Na pewno dobry szampon na łuszczycę skóry głowy to szampon siarkowy. Trzeba wiedzieć, że jest komponowany na bazie wód solankowych. Ma naprawdę doskonałe działanie. Nie tylko oczyszcza skórę głowy, ale też ją nawilża. Do tego sprawia, że włosy są mocne i lśniące. Doskonale łagodzi objawy łuszczycy. Zapobiega podrażnieniom i zaczerwienieniu skóry, zmniejsza też świąd.
Jakich składników należy jeszcze szukać w kosmetykach na łuszczycę?
Do łagodzenia objawów łuszczycy skóry głowy bardzo dobrze sprawdzi się niacynamid. Jest to witamina B3, która stymuluje syntezę ceramidów. Niacynamid nie tylko bardzo dobrze nawilża, ale i uszczelnia warstwę hydrolipidową. Oczywiście musimy też wspomnieć o pantenolu, czyli prowitaminie B5. Ma ona silne właściwości nawilżające, ale i regenerujące.
0 Komentarze